Historia klienta

Albert Jerka

AZ.pl

Korzystając z naszego wsparcia, sprzedał firmę IT branżowemu inwestorowi zagranicznemu

Albert Jerka jest jednym z założycieli AZ.pl, najstarszego polskiego rejestratora domen internetowych. Po kilkunastu latach budowania pozycji spółki na dynamicznie rosnącym rynku IT, zdecydował się wycofać z firmy i poświęcić innym zajęciom.

Albert wraz ze wspólnikiem postanowili sprzedać posiadane łącznie udziały branżowemu inwestorowi zagranicznemu. Po udanym zakończeniu transakcji, firma dalej dynamicznie się rozwija. Albert ma zaś więcej czasu na życie prywatne i kolejne biznesowe projekty.

?AZ.pl jest jednym z prekursorów polskiego rynku domen
i w okresie boomu internetowego firma rozwijała się bardzo dynamicznie. Dlatego, kiedy postanowiłem zrezygnować
z prowadzenia tego biznesu, dość szybko udało się znaleźć chętnych na przejęcie.

Zależało mi, by firma trafiła na rzetelnego inwestora, który zadba o jej dalszy rozwój. Po analizie otrzymanych ofert, zdecydowaliśmy się na większy, doświadczony podmiot zagraniczny. Z perspektywy czasu oceniam, że był to bardzo dobry wybór. I dla mnie, i dla mojej firmy.?

stwierdził Albert Jerka

Kluczowe wartości

51%
wielkość pakietu sprzedanych udziałów
1,5 roku
czas trwania transakcji
300 000
użytkowników firmy obecnie
X mln zł
wartość transakcji utajniona

?Partnerzy z PROFESCAPITAL byli odpowiedzialni za kompleksową organizację sprzedaży pakietu większościowych udziałów AZ.pl i bardzo dobrze wywiązali się z tego zadania.

Transakcja obejmowała m. in. przygotowanie dokumentacji, analizę rynku pod kątem inwestorów branżowych, organizację negocjacji i doradztwo w zakresie warunków
i struktury transakcji. Otrzymałem rzeczowe wsparcie na każdym z tych etapów i jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy.?

? podsumował współpracę Albert Jerka