Historia klienta

Andrzej Bartnicki

Cinema 3D

Zrealizował z nami sprzedaż swojej sieci kin wiodącemu globalnemu operatorowi

Andrzej Bartnicki założył Cinema 3D w 2010 r. Jego nowoczesne multipleksy cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów, a sieć szybko rozwijała się o kolejne lokalizacje. Po siedmiu latach obejmowała już 13 świetnie wyposażonych kin w galeriach handlowych w średniej wielkości miastach.

Po okresie szybkiego wzrostu, spółka Cinema 3D doszła do krańcowego dla Andrzeja etapu ? jej dalszy rozwój stał się dla właściciela zbyt absorbujący. Trudno było mu znaleźć czas i poświęcić firmie wystarczająco dużo uwagi, tym bardziej, że był zaangażowany również w inne projekty.

W 2017 r. Andrzej Bartnicki postanowił wycofać się z firmy i sprzedać ją inwestorowi branżowemu. 100% udziałów Cinema 3D nabył brytyjski koncern Vue International, właściciel Multikina, największego operatora kin w Polsce.

„Mieliśmy solidną pozycję, przyciągaliśmy wielu widzów, dlatego odzew ze strony potencjalnych inwestorów był bardzo pozytywny. Ostatecznie porozumieliśmy się z najsilniejszym graczem na rynku i domknęliśmy transakcję. Wiem, że moja firma trafiła pod dobre skrzydła i ze spokojną głową skupiam się teraz na innych aktywnościach.”

? wyjaśnia Andrzej Bartnicki

Kluczowe wartości

5
liczba zainteresowanych inwestorów
2 lata
czas trwania transakcji
X0 mln zł
wartość transakcji utajniona

„Pomoc PROFESCAPITAL była dla nas szczególnie istotna na etapie identyfikacji i zainteresowania wielu inwestorów, do których samym trudno byłoby nam dotrzeć.

Partnerzy z PROFESCAPITAL wspierali nas na każdym etapie rozmów i negocjacji, wskazując istotne kwestie i ryzyka, które powinniśmy brać pod uwagę.

Jestem bardzo zadowolony i dostrzegam dużą wartość naszej współpracy.”

– stwierdził Andrzej Bartnicki