Client story

Andrzej

Cinema 3D

He strengthened his company by implementing a strategic acquisition. With our help.

Andrzej Bartnicki założył Cinema 3D w 2010 r. Jego nowoczesne multipleksy cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów, a sieć szybko rozwijała się o kolejne lokalizacje. Po siedmiu latach obejmowała już 13 świetnie wyposażonych kin w galeriach handlowych w średniej wielkości miastach.
W 2017 r. Andrzej Bartnicki postanowił wycofać się z firmy i sprzedać ją inwestorowi branżowemu. 100% udziałów Cinema 3D nabył brytyjski koncern Vue International, właściciel Multikina, największego operatora kin w Polsce.

?Po okresie szybkiego wzrostu, spółka Cinema 3D doszła do krańcowego dla mnie etapu ? jej dalszy rozwój stał się zbyt absorbujący. Trudno było mi znaleźć czas i poświęcić firmie wystarczająco dużo uwagi, tym bardziej że byłem zaangażowany też w inne projekty. Dlatego postanowiłem, że sprzedam ten biznes.

Mieliśmy solidną pozycję, przyciągaliśmy wielu widzów, dlatego odzew ze strony potencjalnych inwestorów był bardzo pozytywny. Ostatecznie porozumieliśmy się z najsilniejszym graczem na rynku i domknęliśmy transakcję. Wiem, że moja firma trafiła pod dobre skrzydła i ze spokojną głową skupiam się teraz na innych aktywnościach.? ? Andrzej Bartnicki

Efekty

5
liczba zainteresowanych inwestorów
2 lata
czas trwania transakcji
X0 mln PLN
wartość transakcji utajniona

?Pomoc PROFESCAPITAL była dla nas szczególnie istotna na etapie identyfikacji i zainteresowania wielu inwestorów, do których samym trudno byłoby nam dotrzeć. Partnerzy z PROFESCAPITAL wspierali nas na każdym etapie rozmów i negocjacji, wskazując istotne kwestie i ryzyka, które powinniśmy brać pod uwagę. Jestem bardzo zadowolony i dostrzegam dużą wartość naszej współpracy.?